Wydział Psychologii

Zawód psycholog - kulisy praktyki

W dniu 5 grudnia 2023 roku zainicjowana została kolejna edycja cyklu spotkań nt. Zawód psycholog – kulisy praktyki. Cykl obejmuje spotkania otwarte kierowane do studentów psychologii, których celem jest uzupełnienie wiedzy o merytorycznych i praktycznych aspektach aktywności psychologa w różnych obszarach praktyki zawodowej.

Spotkania składają się z dwóch części – wystąpienia zaproszonego gościa i dyskusji. Każdorazowo zapraszamy specjalistów pracujących w danym obszarze praktyki, we wcześniejszych edycjach zaproszenie przyjęli m.in. psycholog szkolny, psychoterapeuta, psycholog pracujący w poradni psychologiczno-pedagogicznej, psycholog sądowy, psycholog wojskowy czy psycholog pracujący w obszarze wczesnej interwencji.Organizatorem spotkań jest Studenckie Koło Psychologii Wspomagania Rozwoju Progresywni wraz z opiekunkami dr Magdaleną Miotk-Mrozowską i dr Karoliną Głogowską.

Gościem spotkania inicjującego tegoroczny cykl była Pani mgr Weronika Jankowska, absolwentka naszego Wydziału od wielu lat pracująca w dziale pieczy zastępczej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bydgoszczy. Studenci mieli okazję zapoznać się ze specyfiką pracy w tym obszarze, a Pani Magister wyczerpująco odpowiedziała na wszystkie zadawane pytania.Z achęcamy do śledzenia działalności działu pieczy zastępczej MOPS w Bydgoszczy i bardzo dziękujemy za wartościowe inspirujące spotkanie.

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnych spotkaniach. Na stronie Studenckiego Koła Psychologii Wspomagania Rozwoju Progresywni zamieszczane są informacje o kolejnych terminach.